ویژه نامه جشنواره جوان خوارزمی منتشر شد

16
مهر
1396
هدف از انتشار اين ویژه‌نامه‌ كه شامل پيشينه و روند رشد و پویایی جشنواره‌ جوان خوارزمی در دوره‌هاي مختلف، (از  آغاز تا كنون)، دیدگاه برخی عوامل اجرایی و برگزیدگان دوره‌های مختلف و ديگر مطالب مرتبط با اين رويداد علمي ملي است، فهرست تمام برگزيدگان در هر دوره، ارائه تصويري شفاف و  قابل استناد و ماندگار ازعملکرد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و تلاش صادقانه و پيگيري مجدانه مجريان علمي و اجرایی جشنواره در این هجده سال بوده است.  جشنواره‌ای كه مسير پر فراز و نشيبي را پيمود تا از دل جشنواره بين‌المللي خوارزمي به جایگاه امروز خود برسد. به انجام رسيدن دوره هجدهم  جشنواره جوان خوارزمي اين افتخار را به كارنامه عملكرد سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران افزود كه توانست مولودي را كه هجده سال پيش مسئوليت آن را به عهده گرفته بود به خوبي و درستي بپروراند و از آن سرمايه‌اي علمي و فرهنگي بسازد. 
جشنواره‌ جوان و بین‌المللی خوارزمي از سرمايه‌هاي اجتماعي كشور در توسعه علم و فناوري هستند که تدوين فرآيندهاي دقیق و کارآمد برای برگزاری فراگیر و مستمر آن ها  نهادي پويا در عرصه ملي را ایجاد نموده است جریانی که نماد خواست، باور و اراده دانش پژوهان  نوآور این مرز و بوم است.
موفقیت برگزاري مستمر این دو جشنواره معتبر علمی، سبب گردید تا  در سال 1391 ویژه نامه بیست و پنج سال برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی پس از یک ربع قرن برگزاری پیاپی آن تدوین و ارائه گردد و امسال نیز عبور از هجده سالگي فرصت شمرده شد تا به تناسب نام جشنواره و مخاطبين جوان آن، ویژه‌نامه‌ هجده سال برگزاری جشنواره جوان خوارزمی در 196 صفحه تدوین و تنطیم گردد تا ارزش و ثمرات اين رقابت علمي معتبر ملي را كه هر ساله با نام جواناني دانش‌پژوه و فناور مزین  مي‌شود يكجا به نمايش‌گذارد.  
این ویژه‌نامه به کوشش  اداره حمايت از نوآوران در دبیرخانه  جشنواره جوان و بين‌المللي خوارزمي تهیه و تدوین و در سه هزار نسخه به چاپ رسیده‌است. تا کنون تعدادی از آن برای برخی نهادها، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌های مسئول در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی عرصه علم و فناوری کشور و برخی سازمان های وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت صنعت معدن و تجارت ، وزارت ورزش و جوانان، بنیاد ملی نخبگان، مجلس شوراي اسلامي و .... ارسال شده است.
سازمان های علاقمند به مطالعه و تهیه این ویژه نامه می‌توانند  تقاضای خود را از طریق نمابر به دبیرخانه جشنواره خوارزمی شماره 56276345   ارسال نمایند.
برای اطلاع از رئوس محتوای ویژه نامه فایل پیوست ضميمه شده‌است.