به منظور بررسي بخشي از مشکلات كشت محصولات کشاورزی در منطقه، بهینه‌سازی مصرف آب و حل مشکل کم آبی دشت ساوجبلاغ نشست مشتركي انجام شد.

به منظور بررسي بخشي از مشکلات كشت محصولات کشاورزی در منطقه، بهینه‌سازی مصرف آب و حل مشکل کم آبی دشت ساوجبلاغ نشست مشتركي انجام شد.

در پی دعوت رئیس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران از فرماندار ساوجبلاغ اين ديدار طي هفته گذشته انجام شد.

 

طي اين ديدار، دكتر مجيد جوانمرد، رئیس پژوهشکده کشاورزی از فعالیت‌های سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در خصوص پژوهش‌هاي انجام گرفته در زمينه كشت محصولات كشاورزي و ساير پژوهش‌هاي مربوط به حوزه دام‌ و طيور و تجهيزات كشاورزي توانمندي‌ها و امكانات اين پژوهشكده را برشمرد.

پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ و هیئت همراه ضمن بازديد از امکانات آزمایشگاهی و توانمندی‌های موجود در پژوهشکده کشاورزی از ظرفيت‌ها و امکانات شهرستان ساوجبلاغ به‌عنوان یکي از قطب‌های کشاورزی و صنایع غذایی کشور نام برد.

دکتر امیری، مدیر دفتر مركزي ارتباط با صنعت سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران از فعالیت‌های این دفتر و نحوه همکاری سازمان با بخش‌های مختلف صنعتی و چگونگی تعامل با حوزه‌های مرتبط سخن گفت.

 بررسي بخشي از مشکلات و معضلات در حوزه‌های كشاورزي، بررسي و امكان‌سنجي براي دستيابي به الگوی مناسب کشت محصولات کشاورزی در منطقه، بهینه‌سازی مصرف آب و حل مشکل کم آبی دشت ساوجبلاغ، کشت محصولات گلخانه‌ای و موضوع گلخانه‌های تعطیل شده و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه کشاورزی برای بهره‌برداران شهرستان ساوجبلاغ از جمله موضوعات مطرح شده براي همکاری‌هاي آتي طرفين بود.